Хутір Савки

Ідея та легенда

відпочинок під києвом з дітьми, цікаві місця під києвом, сімейний відпочинок, музей для дітей, українське село
Хутір Савки — етнографічний музей

Працюємо для того, аби Ви відкривали давню Україну у речах навколо та дослідників у собі.

Звідки походить назва?

Савкою звали нашого прадіда, який на початку ХХ століття заснував робоче поселення (місцевий клондайк) неподалік села Рудня Тальська, аби добувати залізну руду з місцевих родовищ.

Процес потребував сили силенної вугілля, а оскільки з кам’яним особливо не розженешся, довелося опанувати технологію виробництва деревного. Здавна на Поліссі вугілля «курили», тобто випалювали без доступу повітря складені у «майори» березові дрова.

І чи то «майори» у діда диміли краще, чи сосна смолянистіше траплялася. Але так його вугілля полюбилося киянам, що відбою не було і возив його він кіньми на Поділ через Бородянку (а це за 90 км!) аж до сивої старості.

Так другорядне ремесло стало основною справою. Бізнес діда, так би мовити, повністю перейшов на доставку, а з однієї хати хутір розрісся до кількох успішних господарств.

Наша мета

Буремне ХХ століття лишило від того хутора саму легенду. Але дух винахідливості і таємнича краса Полісся надихнули нас відтворити поселення за 50 км від місця історичного існування.

Відкриті для Вас, щоб кожен міг збагатитись досвідом старовинного господарювання і дати волю внутрішньому першовідкривачеві.

Вчимо впорядковувати простір довкола та змінювати стани речей. Зернини — на борошно, заліза — на підкову, стеблини — на ряднину. Бо віримо, що світ, на який можеш впливати, стає в 100 разів цікавішим.