Хутір Савки

Екскурсійні програми

Дарують цілісне уявлення про минулу епоху. Доступні для замовлення групам від 4-х осіб.
відпочинок під києвом з дітьми, ескурсії
Екскурсійні програми на Хуторі Савки
Як це працює?

Екскурсійні програми доступні в рамках групових відвідин Гостини (від 10-ти осіб) та Екскурсій вихідного дня (від 4-х осіб). Екскурсійні програми бувають наступними:

8 тем за 30 хв., включена до вартості Гостин.
10 тем за 45 хв. Включена до вартості Екскурсій вихідного дня. Або +60,00 ₴ на слухача в рамках Гостин.
18 тем за 90 хв., +120,00 ₴ на слухача.

Ознайомча екскурсія

1
Мандрівка двором, хатами, клунею та бортями // 8 тем за 30 хв // включена до вартості відвідин «Гостини та родинні свята».
🤝 Чому зрубна хата будувалася «лапа в лапу»?
Селянська садиба, Київщина, 1786 р.
Вікнами на Схід, дверима на Південь: енергоефективність, як основа дизайну житла. Чим покрити хату, якщо ви не пан? Замок, який ви не відкриєте. Чому корова не може переступити перелаз?
👔 Як виглядати охайно у XVIII столітті?
Світлиця, Селянська садиба, Київщина, 1786 р.
Бездротове прасування одягу та до чого тут взагалі «рубель»? Що краще жлуктити: скатертину, чи узвар? Чому зола краще за будь-який порошок? Льон чи коноплі: пам’ятка господині.
🙌 Мамина світлиця
Світлиця, Селянська садиба, Київщина, 1786 р.
Святий кут, як центр духовності. Де живе злагода і чому в хаті не лаялись? Як заснути на лаві, коли не сильно втомивсь і крутишся? Коли робити дідуха і чому їх ставили на Різдво до появи ялинки?
🐭 Від комори до обори: правила наживання добра
Комора. Дворянська садиба, Житомирщина, 1854 р.
Діжки, кадоби, барила, цеберка: у чому різниця? Робимо кадоб із сосни: тяжка робота, якій не позаздрив би навіть Сізіф. Як захистити запаси від гризунів? Які обряди вчиняли лише у коморі?
💰 Клуня — основа економіки
Клуня (Полісся, середина XIX ст.)
Фунтова система мір ваги. Безмін, кантер, терези: коли і де застосовувати. Скільки буде у метрах три сажні на сім локтів? Портативне зважування: перевіряємо, щоб не обвісили на ринку.
🧶 Ткацтво та прядиво
Сіни. Селянська хата, Київщина, 1786 р.
З чого ткали одяг, як фарбували і доглядали? Що робити довгими зимовими вечорами, якщо ви дівка на виданні? Проходимо шлях: стеблина → мичка → кужель → нитка → полотно.
🔥 Піч та мисник — гордість господині
Світлиця. Дворянська садиба, Житомирщина, 1854 р.
Як зробити, щоб піч гріла, а не диміла? П'ята, плечі, шийка, горло: анатомія горщика. Коли починати топити піч, щоб приготувати вечерю? Випікати хліб раз на тиждень це взагалі нормально?
🐝 Бортництво на Поліссі
Пасіка (Полісся, XVIII ст.)
Борть та вулик: відмінності? Нащо у вулику щуча паща? Чому бджолам не треба транспортир? Як спіймати вашу першу родину бджіл: інструкція. Чому стільники складаються з шестикутників?

Інтерактивна екскурсія

2
Включає всі теми з Ознайомчої екскурсії, а також відкриває 6 нових. // 10 тем за 45 хв // Включена до Екскурсій вихідного дня. Пропонується за +60,00 ₴ на відвідувача в рамках Гостин.
👆 Всі теми з Ознайомчої екскурсії
Включає у себе всі 8 тем з Ознайомчої екскурсії, а також відкриває 2 нових.
🛠 Куємо у кузні
Клуня (Полісся, середина XIX ст.)
Роздмухуємо горн і куємо залізо. Дізнаємось, як влаштована підкова і як її ставили коневі? Які соціальні ролі виконував коваль?Що найменше і найбільше можна зробити у домашній кузні?
💪 Мелемо на жорнах
Клуня (Полісся, середина XIX ст.)
Повний процес отримання борошна на практиці. Що ліпше сіяти: жито, чи пшеницю? Молотимо ціпом (вийде не одразу). «Хоч не гроші, то полова…» дивимось, що таке полова? Мелемо борошно.
Розширена екскурсія
3
Включає всі теми з Ознайомчої та Інтерактивної екскурсій, а також відкриває 8 нових. // 18 тем за 90 хв // Пропонується за +120,00 ₴ на слухача.
👆 Всі теми з Інтерактивної екскурсії
Включає всі 10 тем з Інтреактивної екскурсії та відкриває 8 нових.
😎 Сіль, віз-мажа, два воли: правила чумацького життя
Околиця хутора поблизу чумацької валки
Де збиратися у валку, якщо ви чумак? Про що варто подбати, перш ніж податись у Крим по сіль? «Дишло» та його вплив на юриспруденцію. Чумакування, як найнебезпечніша професія.
🌲 Майстерня столяра
Комора. Селянська хата, Київщина, 1786 р.
Чим заробляв столяр на селі? Коли використовувати кожен з семи різних молотків? Чим відрізняються рубанок і фуганок: ставимо крапки над «і».
👞 Майстерня чоботаря
Комора. Селянська хата, Київщина, 1786 р.
Чи можна шити чоботи щетиною дикого кабана? Звідки пішов вираз «на халяву»? Чому підошву підбивали дерев'яними цвяшками? Скільки коштували чоботи? (спойлер: дуже дорого)
🧵 Ткацтво (поглиблено): верстат і прядка
Сіни. Селянська хата, Київщина, 1786 р.
Бердо, човник і педалі: вчимось робити доріжку на ткацькому верстаті. Розчісуємо кужель на гребінці та показуємо, як робили нитку на прядці, або, як її називали, «козі».
🌳 Дровозаготівля
Околиця хутора поблизу чумацької валки
Дбаємо про зиму з літа. Клин клином вибивають: як це на практиці. Чому колун не має бути гострим, а сокира — тупою? Куди бити, щоб розколоти поліно з першого разу?
🐻 Бортництво на Поліссі (поглиблено)
Пасіка (Полісся, XVIII ст.)
Звичаї: чому на Теплого Олексія «риба йде на нерест, корова на верес, а бортник на хвою»? Інтерактивна складова: обдимлюємо борть, щоб бджіл не злякати і мед забрати. Розбираємо вулик.
🌾 Косовиця
Околиця хутора поблизу чумацької валки
Майстер-клас для відважних і впевнених у собі. Проводиться влітку при високій траві. Косарі у народному фольклорі: «Роса додолу, косар додому». Як заточити косу в польових умовах?
🐉 Для дорослих: історія самогоноваріння (18+)
Комора. Дворянська садиба, Житомирщина, 1854 р.
Кальвадос, віскі, домашня горілка: відмінності технологій. Як сховати самогонний апарат, щоб не знайшли жандарми? Бражник, сухопарник та інші елементи первісної конструкції.

Як потрапити на екскурсію?

Екскурсії проводяться в рамках групових відвідин. Оберіть формат відвідин, залежно від кількості людей:

Вас 4 і більше
Замовляйте Екскурсію вихідного дня. Відвідування включатиме в себе годинну інтерактивну екскурсію + ягідний компот + пироги з маком та коштуватиме 180,00 ₴ за умови замовлення хоча б напередодні.

Якщо завітати без попередження — то швидше за все нам не буде чим вас пригостити. Зможемо запропонувати лише інтерактивну екскурсію саму по собі зв 160,00 ₴ на відвідувача.


Екскурсії вихідного дня →

Вас 10 і більше
Замовляйте Гостини та родинні свята. Сплачуйте лише за страви, а півгодинну ознайомчу екскурсію отримуйте безкоштовно. Повноцінний досвід подорожі у минуле від 360,00 ₴ дорослим та від 230,00 ₴ дітям.

Гостини та родинні свята →
Як працюємо?
Як дістатись?

Ми — невеликий родинний музей, тому не маємо графіку, працюємо за попереднім замовленням і проводимо екскурсії з частуванням для гуртів від 4-х до 40 гостей.

с. Нові Петрівці,
вул. Святослава Князя, 50
+38 067 593 11 00 — пан Савка
Вдячні всім, хто попереджає про свій візит.
Що люди кажуть?
Якою видалась ця сторінка: корисною, чи незрозумілою?
Замовляйте за номером
Пан Савка, господар музею.

Телефонуйте щодня з 10:00 до 19:00. Або пишіть у Viber.
ремесла, музей побуту, музей для дітей, цікаві місця в києві, хутір савки
господар, кузня, ремесла, музей побуту, музей для дітей, цікаві місця в києві, хутір савки
господиня, ремесла, музей побуту, музей для дітей, цікаві місця в києві, хутір савки
українська хата, екскурсії, музей для дітей, дитячий день народження, куди піти київ, відпочинок під києвом
українська хата, ескурсії для дітей, сімейний відпочинок